آثار مورخان برجسته مسیحی و باستان در «معنا در تاریخ»

[ad_1]

 

 

تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۵

 

 

«معنا در تاریخ» اثر کارل لوویت با ترجمه مشترک سعید حاجی‌ناصری و زانیار ابراهیمی کتابی است متفاوت و بسیار پراهمیت که تفاسیر فلسفی با تکیه بر آثار مورخان برجسته مسیحی و باستان ارائه می‌کند.

آثار مورخان برجسته مسیحی و باستان در «معنا در تاریخ»

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتاب «معنا در تاریخ» اثر کارل لوویت با ترجمه مشترک سعید حاجی‌ناصری و زانیار ابراهیمی به تحلیل آثار مورخان برجسته مسیحی و باستان می‌پردازد.

پشت جلد کتاب آمده است: «انسان مدرن یک چشم با ایمان می‌بیند و یک چشم با عقل. از این‌روست که دیدگاهش در باب تاریخ، دیدگاهی مغشوش و آشفته است. تاریخ جهان غربی قرن‌ها از منظر مسیحی یا کلاسیک نگریسته می‌شد؛ از منظر ایمانی ژرف به پادشاهی خداوند یا باور به چرخه‌های ابدی و تکراری زندگی. با این همه، ذهن نه مسیحی است و نه پاگانی و تفاسیر مدرن از تاریخ ریشه‌ای مسیحی و پیامدی غیرمسیحی دارند.

کارل لوویت(1987- 1973) استاد فلسفه در دانشگاه هایدلبرگ، در شرح این نظریه، با فیلسوفان قرن هجدهم و نوزدهم شروع می‌کند، فیلسوفانی که به لحاظ تاریخی به ما نزدیک‌ترند و شرحش را تا کتاب مقدس پی می‌گیرد و از این طریق آثار مورخان برجسته مسیحی و باستان را تحلیل می‌کند. «معنا در تاریخ» کتابی است متفاوت و بسیار پراهمیت… لوویت استاد تفاسیر فلسفی است و هر یک از فصل‌های کوتاه و پرمغزش همچون اثری هنری موزون و هماهنگ‌اند.»    

 کتاب «معنا در تاریخ» اثر کارل لوویت با ترجمه مشترک سعید حاجی‌ناصری و زانیار ابراهیمی در 397 صفحه از سوی انتشارات علمی و فرهنگی به چاپ رسیده است.

 

 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *