آموزش‌های اخلاقی به کودکان با قصه

[ad_1]

 

در ​مجموعه «قصه‌های هل هلی» ارائه می‌شود:

 

تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۵

 

 

نسیم عرب امیری در مجموعه «قصه‌های هل هلی» کودکان را با مضامین اخلاقی آشنا می‌کند.

آموزش‌های اخلاقی به کودکان با قصه

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، دو جلد از مجموعه «قصه‌های هل هلی» با عنوان‌های «هل هلی و خاله سوسکه» و «هل هلی و ماه‌پیشونی» نوشته نسیم عرب امیری و تصویرگری بهاره نیاورانی از سوی انتشارات کتاب نیستان برای کودکان گروه سنی«ب» منتشر شده است.
 
نسیم عرب امیری پیش از این آثاری را در حوزه طنز بزرگسال منتشر کرده بود و این مجموعه نخستین تجربه او در حوزه کتاب کودک است.
 
مجموعه «قصه‌های هل‌هلی» در قالب نظم و با محوریت دوست‌یابی علاوه بر آشنا کردن کودکان با شخصیت‌های افسانه‌های ایرانی آنها را با مضامین اخلاقی و آموزشی آشنا می‌کند.
 
در این مجموعه، دختربچه‌ای به نام «هل هلی» که دوست و هم‌بازی ندارد؛ هربار با یکی از شخصیت‌های افسانه‌های معروف ایرانی دوست می‌شود و این شخصیت‌ها را درگیر داستانی امروزی می‌کند. هل هلی در کتاب «هل هلی و خاله سوسکه» یاد می‌گیرد که ظاهربینی و قضاوت درباره ظاهر دیگران کار خوبی نیست.همچنین در کتاب «هل هلی و ماه‌پیشونی» نیز یاد می‌گیرد که تقلید کورکورانه از دیگران کار خوبی نیست.
 
 در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:
«فسقلی داداش هل هلی یه کم شیطون بود
بچه‌ای نابلد و نادون بود
دوست هل هلی فقط تو خونه‌شون
یه کتاب قصه بود
واسه این اکثر وقتا تک و تنها نشسته بود
یه روزی که هل هلی
قصه‌ای از خاله سوسکه رو می‌خواند
نم‌نمک کتاب قصه
دهن و گوش و دماغ و چشم و ابرو درآورد…»
 
انتشارات کتاب نیستان، کتاب‌های «هل هلی و خاله سوسکه» و «هل هلی و ماه‌پیشونی» را با شمارگان دو هزار نسخه و قیمت 100 هزار ریال برای هر جلد منتشر کرده است.

 

 

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *