تحلیلی بر اقتصاد مقاومتی و شاخص‌های سنجش تحقق آن

[ad_1]

 

 

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۰

 

 

کتاب «تحلیلی بر اقتصاد مقاومتی و شاخص‌های سنجش تحقق آن» در پی مقاوم‌سازی نهادهای فرسوده و ناکارآمد موجود اقتصادی با هدف تعیین و شناسایی شاخصه‌های سنجش اقتصاد مقاومتی از سوی انتشارات امیران روانه بازار نشر شد.

تحلیلی بر اقتصاد مقاومتی و شاخص‌های سنجش تحقق آن

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) کتاب «تحلیلی بر اقتصاد مقاومتی و شاخص‌های سنجش تحقق آن» با تاکید بر ارائه آزادی عمل اقتصاد داخلی به کوشش مهندسان عبدالصمد تقوی‌فر، احمد کربلایی‌ابراهیمی و دکتر حیدر امیران از سوی انتشارات امیران به چاپ رسید.

اقتصاد مقاومتی مفهومی است که در پی مقاوم‌سازی، بحران‌زدایی و ترمیم ساختارها و نهادهای فرسوده و ناکارآمد موجود اقتصادی مطرح می‌شود. پیش شرط لازم برای چنین موضوعی باور و مشارکت همگانی و اعمال مدیریت‌های عقلایی و مدبرانه است.

کتاب «تحلیلی بر اقتصاد مقاومتی و شاخص‌های سنجش تحقق آن» با هدف تعیین، شناسایی و مشخص کردن شاخصه‌های سنجش اقتصاد مقاومتی تالیف شده و به شاخصه‌های تحقق این رویکرد مهم و بنیادین، در مسیر اقتصاد ملی پرداخته است.

در پشت جلد کتاب آمده است: «اقتصاد مقاومتی به عنوان پارادایمی نوین و موثر در زمینه رشد و اعتلای اقتصاد کشور و وسیله‌ای کارآمد جهت کاهش تهدیدات داخلی و خارجی شناخته می‌شود. این رویکرد و ابزار مهم که مدتی است مورد توجه مدیران و مسئولان کشوری قرار گرفته است، در پی آن است تا از طریق پاسخ‌گویی به تهدیدات اقتصادی خارجی و به اتکا تمرکز بر روی نقاط قوت کشور از همه فرصت‌های اقتصادی پیش‌رو استفاده نموده و در این مسیر کشور را از نظر اقتصادی شاداب، توانمند و رو به جلو نماید.»

«رشد اقتصادی در پرتو اقتصاد مقاومتی»، «مهار تورم؛ برآیند اقتصاد مقاومتی»، «رفع معضل بی‌کاری و نقش اقتصاد مقاومتی در تحقیق این مهم»، «تعدیل ضریب جینی به عنوان شاخصه مهم توزیع درآمد ملی»، «کاهش وابستگی بودجه به نفت به وسیله اعمال سیاست‌های اقتصاد مقاومتی»، «اقتصاد مقاومتی و افزایش صادرات غیر نفتی»، «رشد تولیدات صنعتی شاخصه موفقیت اقتصاد مقاومت»، «رشد نرخ سرمایه‌گذاری»، «نگاهی به برخی آمارهای اقتصادی در دوران دکتر مصدق» فصل‌های کتاب را تشکیل می‌دهد.

کتاب «تحلیلی بر اقتصاد مقاومتی و شاخص‌های سنجش تحقق آن» در 148 صفحه با شمارگان سه‌هزار نسخه و به قیمت 26 هزار و 500 تومان از سوی انتشارات امیران به چاپ رسید.

 

 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *