روش‌های برگزاری جشنواره، سمینار و نمایشگاه

[ad_1]

 

در قالب یک کتاب مطرح شد؛

 

تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۹

 

 

کتاب «برگزاری جشنواره‌ها، سمینارها و نمایشگاه‌ها» اثر محمد طاهری منتشر شد. این اثر در چهار بخش نکاتی را به برگزارکنندگان و شرکت‌کنندگان جشنواره‌ها، سمینارها و نمایشگاه‌ها ارائه کرده است.

روش‌های برگزاری جشنواره، سمینار و نمایشگاه

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «برگزاری جشنواره‌ها، سمینارها و نمایشگاه‌ها» در چهار بخش به نگارش درآمده است. بخش اول کتاب با عنوان «چگونگی و روند برگزاری جشنواره‌ها» شامل هشت فصل است که موضوع‌هایی از قبیل تعریف و تاریخچه، اهداف برگزاری و انواع جشنواره‌ها، ساختار اداری و تشکیلاتی همچنین مراحل و روند برگزاری جشنواره‌ها، آثار و نتایج برگزاری جشنواره‌ها، انواع برنامه‌های جنبی جشنواره‌ها و آثار برگزاری آن‌ها، اقدام‌های لازم برای برگزاری جشنواره‌های خوب و موفق و نکاتی که شرکت‌کنندگان در جشنواره‌ها باید رعایت کنند، تبیین شده است.
 
بخش دوم کتاب با عنوان «اصول برگزاری، غرفه‌داری و بازدید نمایشگاه‌ها» شامل یازده فصل است که تعریف و روند تاریخی برگزاری نمایشگاه‌ها و دلایل رونق آن‌ها، اهمیت و اهداف برگزاری نمایشگاه‌ها، انواع نمایشگاه‌ از ابعاد گوناگون، آثار و نتایج برگزاری نمایشگاه‌ها، مقررات مربوط به برگزاری نمایشگاه‌ها، نیازسنجی برگزاری نمایشگاه‌ها، ساختار مدیریتی و تشکیلاتی برگزاری نمایشگاه‌ها، مراحل برگزاری نمایشگاه‌ها، انواع برنامه‌های جنبی در نمایشگاه‌ها، نکات لازم برای برگزاری نمایشگاه‌ها‌ی خوب و موفق، اصول غرفه‌داری نمایشگاه‌ها و نکاتی که غرفه‌داران برای برگزاری نمایشگاه باید انجام دهند و در نهایت اصول بازدید از نمایشگاه‌ها و انواع و اهداف بازدیدکنندگان، مواردی است که در این بخش از کتاب ذکر شده است.
 
بخش سوم کتاب با عنوان «اصول برگزاری و شرکت در سمینار‌ها» شامل پنج فصل است. تعریف و اهداف برگزاری سمینارها، انواع سمینارها، ساختار مدیریتی و اجرایی برگزاری سمینارها، مراحل و روند برگزاری سمینارها، انواع برنامه‌های جنبی و آثار برگزاری آن‌ها، اصول برگزاری سمینارهای موفق و نکاتی که شرکت‌کنندگان در سمینارها باید رعایت کنند از جمله مباحث و موضوع‌های مطرح شده در این بخش است.
 
در نهایت، بخش چهارم کتاب با عنوان «کلیات برگزاری جشنواره‌ها، سمینارها و نمایشگاه‌ها» هم طی سه فصل ضمن معرفی انواع برگزارکنندگان و بیان کلیاتی از برگزاری این نوع برنامه‌ها شامل وجه تشابه و تفاوت جشنواره‌ و نمایشگاه، تدوین طرح و اخذ مجوزهای لازم برای برگزاری آن‌ها و … به نقش روابط عمومی‌ها در برگزاری جشنواره‌ها، سمینارها و نمایشگاه‌ها اشاره شده است.
 
نخستین چاپ کتاب «برگزاری جشنواره‌ها، سمینارها و نمایشگاه‌ها» اثر محمد طاهری، با شمارگان 1000 نسخه، در 180 صفحه، به بهای 150 هزار ریال منتشر شده است.

 

 

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *