فرصتی دوباره برای وضعیت مالی و زندگی در یک کتاب

[ad_1]

 

 

تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۴

 

 

کتاب «فرصتی دوباره برای وضعیت مالی و زندگی و دنیای من و شما» برای کسانی نوشته شده که متوجه شده‌اند باید کارها را به طریقی متفاوت انجام داد. برای کسانی که متوجه شده‌اند پس‌انداز کردن پول، در شرایطی که بانک‌ها تریلیون‌ها دلار پول چاپ می‌کنند دیوانگی است.

فرصتی دوباره برای وضعیت مالی و زندگی در یک کتاب

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) کتاب «فرصتی دوباره برای وضعیت مالی و زندگی و دنیای من و شما» نوشته رابرت کیوساکی به ترجمه مریم تقدسی منتشر شده است.
 
در بخشی از مقدمه این اثر، نویسنده درباره چگونگی روند تالیف کتاب می‌نویسد: «چند روز پیش در استارباکس به یکی از دوستانم برخوردم که سال‌ها بود او را ندیده بودم. از سویی از دیدن او خوشحال شدم و از سوی دیگر دیدن او پشت پیش‌خوان مغازه، باعث تعجبم شد.

پرسیدم: «چند وقت است این‌جا کار می‌کنی؟»

در حالی که سفارشم را می‌گرفت گفت: «حدود پنجاه ماه است.»

پرسش کردم: «چه اتفاقی افتاده که این‌جا مشغول کار شده‌ای؟»

«خب، بعد از سقوط سهام در سال 2007 کارم را از دست دادم. کار دیگری پیدا کردم، ولی کمی بعد آن را هم از دست دادم. دیگر بازنشستگی و پس‌اندازی در کار نبود و بعد خانه را هم از دست دادیم. دیگر از عهده‌ی خرج برنمی‌آمدیم». بعد ادامه داد: «نگران نباش، هر دو کار می‌کنیم، بی کار نیستیم. هر دو شغلی داریم، ولی پول زیادی در نمی‌آوریم، به همین علت برای اینکه پول بیشتری دربیاوریم، در استارباکس هم کار می‌کنم.»

در حالی که کنار می‌رفتم تا مشتری‌های پشت سرم بتوانند سفارششان را بدهند پرسش کردم: «برای آینده‌ات چه می‌کنی؟»

«دوباره به دانشگاه برگشته‌ام و می‌خواهم فوق لیسانس دیگری بگیرم. برایم جالب است، حتی چند کلاس با پسرم برداشته‌ام؛ او هم دارد اولین فوق‌لیسانسش را می‌گیرد».

پرسیدم: «برای پرداخت شهریه از وام دانشجویی استفاده می‌کنی؟»

«بله، کار دیگری نمی‌توانم بکنم. می‌دانم وام‌های وحشتناکی هستند. می‌دانم تا آخر عمر باید کار کنم تا این وام‌ها را بپردازم. پسرم برای پرداخت وام‌هایش وقت بیشتری دارد، ولی ما برای به دست آوردن کارهایی با درآمد بالاتر، باید بیشتر تحصیل کنیم، باید امرار معاش کنیم و به همین علت هم دوباره وارد دانشگاه شده‌ایم.»

پول قهوه را دادم و لیوان قهوه‌ام را از آن بخار بلند می‌شد گرفتم. وقتی خواستم به او انعام بدهم، دست را رد کرد… می‌دانم چرا این کار را کرد؛ برایش آرزوی موفقیت کردم و رفتم.

بخش اول این کتاب درباره گذشته است و به طور خاص به علل ورود دنیا به این بحران مالی پرداخته است. همان‌طور که جورج اَُروِل در سال 1984 در کتابش نوشت: در روزگاری که دروغ و فریب جهان را فرا گرفته، گفتن حقیقت علمی انقلابی است.»

در پشت جلد کتاب می‌خوانیم: «اگر ما می‌دانیم دنیا در بحرانی مالی به سر می‌برد. متأسفانه رهبران ما کاری را که از قدیم انجام می‌داند، همچنان تکرار می‌کنند و برای حل مشکلات عصر اطلاعات از راه‌حل‌های عصر صنعت استفاده می‌کنند. در نمودارها و جدول‌های ساده‌ی این کتاب به مفهوم واقعی دیوانگی پی خواهید برد.»

 

این کتاب برای کسانی نوشته شده که متوجه شده‌اند باید کارها را به طریقی متفاوت انجام داد. برای کسانی که متوجه شده‌اند پس‌انداز کردن پول، در شرایطی که بانک‌ها تریلیون‌ها دلار پول چاپ می‌کنند دیوانگی است، برای کسانی که می‌دانند سرمایه‌گذاری بلندمدت در بازارهای در حال سقوط دیوانگی است. برای کسانی که می‌دانند ریشه‌ این دیوانگی به مدارسی باز می‌گردد که چیزی درباره‌ پول به شاگردان خود نمی‌آموزند. در این کتاب یاد می‌گیرید چطور در زمینه‌ی پول و زندگی‌تان تصمیماتی هوشمندانه‌تر بگیرید. تصمیماتی که می‌توانند در دنیای ما تفاوت ایجاد کنند. تصمیم شما همان فرصت دوباره است. 

کتاب «فرصتی دوباره برای وضعیت مالی و زندگی و دنیای من و شما» نوشته رابرت کیوساکی به ترجمه مریم تقدسی با شمارگان هزار و 100 نسخه در 364 صفحه به بهای 31 هزار تومان از سوی نشر پندارتابان روانه بازار نشر شده است.

 

 

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *