هری پاتر بیست‌ساله شد

[ad_1]

 

دو کتاب جدید درباره جادوگر دوست‌داشتنی در راه است؛

 

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۶

 

 

دو کتاب جدید درباره «هری پاتر» هزمان با بیست سالگی این داستان پرطرفدار وارد بازار خواهد شد.

هری پاتر بیست‌ساله شد

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)– 20 سال از انتشار کتاب اول مجموعه «هری پاتر» تحت عنوان «هری پاتر و سنگ جادو» می‌گذرد. قرار است در تاریخ بیستم اکتبر (29 آبان) نمایشگاهی در کتابخانه ملی بریتانیا برای بزرگداشت بیست سالگی انتشار اولین کتاب مجموعه «هری پاتر» برگزار شود و در آن از دو کتاب جدید رونمایی شود.
 
البته هیچ کدام از این دو کتاب توسط نویسنده مجموعه هری‌پاتر نگاشته نشده اما ناشر آن «بلومزبری» است که تاکنون همه داستان‌های «هری پاتر» را منتشر کرده است. کتاب اول که «هری پاتر: تاریخچه جادو» نام دارد از نوشته نویسندگانی چون «آنا پاورد»، «لوسی مانگان»، و «تیم پیک» تشکیل شده است که درباره پیشینه جادو سخن می‌گویند.
 
به گزارش مجله «بیزینس اینسایدر»، «هری پاتر: سیری بر تاریخ جادو» نام دومین کتابی است که در این نمایشگاه ارائه خواهد شد. کتابی که علاقه‌مندان این کتاب را به دنیای «هری پاتر» می‌برد و موجودات و وِردهایی را که در کتاب وجود دارد مورد بررسی قرار می‌دهد.
 
«هری پاتر و سنگ» جادو اولین بار در سال 1997 منتشر شد و طرفداران زیادی در دنیا پیدا کرد. پس از آن، نویسنده «هری پاتر و تالار اسرار»، « هری پاتر و زندانی آزکابان»، « هری پاتر و جام اتش»، « هری پاتر و محفل ققنوس»، « هری پاتر و شاهزاده دورگه»، و « هری پاتر و یادگاران مرگ-اول و دوم» را نوشت. همه این آثار مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت و فروشی بیش از 8 میلیارد دلار در سراسر دنیا داشته است.
 
همه کتاب‌های مجموعه «هری پاتر» در ایران نیز ترجمه شده است. «ویدا اسلامیه» مترجم تأییدشده نویسنده در ایران است و ترجمه او از همه این آثار در بازار کتاب موجود است.
 

 

 

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *