گشایش نمایشگاه کتاب‌های تاریخی مربوط به امام رضا (ع) در موسسه ملک

[ad_1]

 

در برنامه‌های نهمین جشنواره ماه هشتم انجام می‌شود

 

تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۳

 

 

نهمین جشنواره ماه هشتم در 80 سالگی نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران همراه با برنامه‌هایی همچون گشایش دو تالار جدید موزه‌ای و نمایشگاه آثار تاریخی و کتاب‌های مربوط به امام رضا (ع)، سوم مرداد 1396 در کتابخانه و موزه ملی ملک آغاز می‌شود.

گشایش نمایشگاه کتاب‌های تاریخی مربوط به امام رضا (ع) در موسسه ملک

 

به گزارش خبرگزای کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی کتابخانه و موزه ملی ملک، نهمین جشنواره فرهنگی- هنری ماه هشتم، همزمان با هشتاد سالگی وقف کتابخانه و موزه ملی ملک، به مناسبت آغاز دهه کرامت، از سوم تا سیزدهم مرداد 1396 خورشیدی، با برنامه‌های متنوع تخصصی و عمومی در گستره فرهنگ و هنر ایرانی-اسلامی، در نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران برگزار می‌شود.
 
کتابخانه و موزه ملی ملک به‌عنوان بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران، هر ساله دهه کرامت را در قالب جشنواره‌ای فرهنگی- هنری با عنوان «ماه هشتم» با برنامه‌هایی گوناگون در دو حوزه تخصصی موزه‌داری و کتا‌داری و آموزش‌های تخصصی در گستره فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی گرامی داشته، خدمات گوناگون فرهنگی و هنری به دوستداران فرهنگ و تمدن ایران و اسلام عرضه می‌کند.
 
گشایش دو تالار جدید موزه‌ای، نمایشگاه آثار تاریخی و کتاب‌های مربوط به حضرت امام رضا (ع)، نشست‌های تخصصی در حوزه‌های علوم اسلامی، وقف، تاریخ و فرهنگ، کارگاه‌های آموزشی در گستره فرهنگ و هنر ایرانی-اسلامی، تورهای ویژه وقف‌گردی و صحنه و پشت صحنه موزه، رونمایی کتاب، نمایشگاه‌های سیار در منطقه‌های محروم ایران و مرکز همگانی و آموزشی تهران، کارگاه‌های تخصصی کودکان و نوجوانان ویژه کودکان محروم، مهم‌ترین برنامه‌های این جشنواره در سال 1396 خورشیدی به‌شمار می‌آید.
 
گشایش تالارهای جدید موزه‌ای در کتابخانه و موزه ملی ملک، فرصتی مناسب برای به نمایش‌گذاشتن آثار جدید موزه‌ای براساس استانداردهای روزآمد موزه‌داری خواهد بود. آیین گرامی‌داشت میلاد امام رضا (ع) نیز به‌عنوان یکی از جشن‌های وقف‌نامه‌ای کتابخانه و موزه ملی ملک، پایان‌بخشی بر برنامه‌های نهمین جشنواره فرهنگی- هنری ماه هشتم در نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران خواهد بود.
 
کتابخانه و موزه ملی ملک از همه دوستداران فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی دعوت می‌کند، در دهه کرامت 1396 خورشیدی با حضور در این گنجینه وقفی به نشانی تهران، میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد، از برنامه‌های گوناگون فرهنگی به‌ویژه نمایشگاه‌ها، نشست‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی بهره گیرند.

 

 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *