​خاطرات جو بایدن نیز به بازار می‌آید

[ad_1]

 

 

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۵

 

 

خاطرات و زندگی‌نامه‌ی جو بایدن، سیاستمدار آمریکایی و معاون پیشین ریاست جمهوری امریکا، قرار است تا چند ماه دیگر منتشر شود.

​خاطرات جو بایدن نیز به بازار می‌آید

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مرگ فرزند ارشد جو بایدن ‌در نوامبر 2014 در اثر سرطان مغزی تاثیری عمیق بر او گذاشت و همین منبع الهامی شد برای نوشتن کتاب جدیدی که در ماه نوامبر سال جاری منتشر خواهد شد.
 
شش ماه قبل از مرگ بو بایدن، پسر معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا، زمانی که در روز جشن شکرگزاری همه اعضای خانوده گرد هم آمده بودند، بو بایدن از پدرش خواست به او قول دهد در مسیر درست قدم بردارد و هرچه در این میان اتفاق افتد بی‌اهمیت خواهد بود. تاثیر این کلمات بر روح سیاستمدار آمریکایی او را به نوشتن کتابی درباره‌ سرگذشت خود ترغیب کرد.
 
عنوان کتاب جو بایدن که قرار است 14 نوامبر منتشر شود این خواهد بود: «به من قول بده پدر؛ یک سال امید، سختی و هدف».
 
جو بایدن در این کتاب به شرح یک سال از زندگی پراندوهی می‌پردازد که کنار سوگواری برای پسر از دست‌رفته‌اش به عنوان یک سیاستمدار نیز به وظایفش عمل می‌کرده است. بایدن در بیانیه‌ای در مورد این کتاب گفته است «امیدورام این کتاب بتواند همدل و همدرد آمریکایی‌هایی باشد که سرنوشتی همانند من را در زندگی‌شان تجربه کرده‌اند.»
 
او همچنین گفته است «من از این لحاظ که در موقعیتی بودم که می‌توانستم از سیستم حمایتی قوی برخوردار باشم خود را آدم خوشبختی می‌دانم اما می‌دانم که آمریکایی‌های زیادی هستند که در طول زندگی به تلخی‌های دشوارتری دچار می‌شوند بدون آن‌که حداقل حمایت و همدلی را داشته باشند.»
 
پاییز امسال جو بایدن به 19 شهر در آمریکا سفر خواهد کرد. این سفرها از روز 13 نوامبر و از نیویورک آغاز می‌شود. بایدن در گفت‌وگویی اظهار امیدواری کرد که صحبت‌هایش در این سفر‌ها فراتر از برنامه‌های خبری 24 ساعته باشد.
 
باب میلر، مدیر انتشارات فلاتیرون گفته است کتاب «به من قول بده، پدر» با همه کتاب‌هایی که توسط شخصیت‌های ‌سیاسی تا به امروز به نگارش درآمده است، متفاوت است. او از جو بایدن به خاطر جسارت و بزرگواری برای نوشتن خاطرات شخصی خود به عنوان یک مقام سیاسی تشکر کرد. میلر این کتاب را دارای اهمیت توصیف کرد و پیش‌بینی کرد بازتاب گسترده‌ای میان مردم آمریکا داشته باشد.
 
جو بایدن وکیل و سیاستمدار آمریکایی است. او از سوی باراک اوباما نامزد حزب دموکرت در انتخابات 2008 ریاست جمهوری ایالات متحده، به عنوان معاون رئیس جمهور برگزیده شد. در آمریکا مرسوم است که سیاستمداران در دوره‌ی بازنشستگی خود به نگارش خاطرات دوران خدمت یا حتی زندگینامه‌ی شخصی خود بپردازند.
 
چند ماه پیش اعلام شد که باراک اوباما و همسرش میشل اوباما برای نوشتن خاطرات خود در طول سال‌های زندگی در کاخ سفید قراردادی بسته‌اند که به موجب آن 60 میلیون دلار دستمزد می‌گیرند. بیل کلینتون، رئیس‌جمهور اسبق آمریکا برای نوشتن خاطرات و زندگی خود بعد از سال‌های ریاست‌جمهوری رقمی معادل 15 میلیون دلار گرفت و کتاب «زندگی من» را تحویل ناشر داد.
 
جورج بوش نیز که از رؤسای جمهور جنجالی آمریکا به شمار می‌رفت و در خاطرات خود به دو جنگ فرامنطقه‌ای افغانستان و عراق بسیار اشاره کرده بود برای خاطراتش حدود 10 میلیون دلار گرفت. رقمی که میشل اوباما برای نوشتن خاطرات و زندگی در کاخ سفید دریافت می‌کند ظاهراً بالاترین رقمی است که یک بانوی اول تاکنون دریافت کرده است.
 
هیلاری کلینتون توانست بعد از ترک کاخ سفید خاطرات خود را حدود 8 میلیون دلار به ناشرش بفروشد.باراک اوباما گفته است حق‌التأ‌لیفی را که بابت نوشتن خاطرات و زندگی خود دریافت می‌کند صرف کارهای عام‌المنفعه و خیریه خواهد کرد.

 

 

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *