​داستان‌هایی از شاهنامه برای نوجوانان

[ad_1]

 

در قالب دو جلد وارد بازار شد؛

 

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۸

 

 

دومین جلد از مجموعه «داستان‌های شاهنامه» به قلم لیلا اسدی از سوی انتشارات جهان سترگ راهی کتابفروشی‌ها شد.

​داستان‌هایی از شاهنامه برای نوجوانان

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مجموعه «داستان‌های شاهنامه» شامل دو جلد است که به قلم لیلا اسدی نوشته شده و از سوی انتشارات جهان سترگ برای نوجوانان منتشر شده است.
 
در دومین جلد این مجموعه داستان‌هایی از «هفت خوان رستم، رستم و سهراب، رستم در سمنگان، در قلعه طغرل، بازگشت به سمنگان، در جستجوی سهراب، سهراب در لشکر افراسیاب، آگاهی یافتن کیکاووس از آمدن سهراب، داستان بیژن و منیژه و بیژن در چاه» بیان شده است.
 
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «چون مردم سمنگان دانستند که سهرمشاه و ژنده رزم به همراه تهمینه به سمنگان برگشته‌اند، مشتاقانه به پیشوازشان رفتند. مردم بسیار خوشحال بودند چون سرلشکر افراسیاب که همیشه می می‌نوشید؛ به جان و دارایی زنان و دختران مردم دست درازی می‌کرد و کار به جایی رسانده بود که مردم از شهر می‌گریختند.

از بازگشت سهرمشاه و همراهانش به سمنگان سال‌های سال گذشت. طغرل نیز همانگونه که خواسته بود؛ به سمنگان آمد. سهراب روز به روز بزرگتر و بالنده‌تر می‌شد. همین که سهراب در سه سالگی رسید اندامش مردانه شد و در پنج سالگی چنان دلیر شد که به تیراندازی و بازی چوگان روی آورد…»

 

انتشارات جهان سترگ، دومین جلد از مجموعه «داستان‌های شاهنامه» را در قالب 128 صفحه با شمارگان پنج هزار نسخه و قیمت 80 هزار ریال منتشر کرده است.

 

 

 

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *