​معصومه انصاریان به کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان می‌رود

[ad_1]

 

 

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۱

 

 

رمان «کارنامه‌ات را قایم کن» با حضور معصومه انصاریان، نویسنده اثر، در برنامه‌ «کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان» خوانده و بررسی می‌شود.

​معصومه انصاریان به کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان می‌رود

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، «کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان» که از سال 1395 شروع شده از برنامه‌های ترویج کتابخوانی بین کودکان و نوجوانان است که به همت رضوان خرمیان، نویسنده و مترجم کتاب‌های کودک و نوجوان برگزار می‌شود و در هر جلسه یک کتاب برای مطالعه به نوجوانان پیشنهاد داده می‌شود.
 
کودکان و نوجوانان در طول یک هفته کتاب را تهیه و مطالعه می‌کنند، سپس در برنامه «کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان» که با حضور نویسنده یا مترجم کتاب برگزار می‌شود، نظرات و پرسش‌هایشان را درباره اثر خوانده شده مطرح می‌کنند.
 
در جلسات گذشته کتاب‌هایی مانند «غول بزرگ مهربان» نوشته رولد دال با ترجمه محبوبه نجف‌خوانی، «قلب‌های نارنجی» نوشته مینو کریم‌زاده، «کنسرو غول» نوشته مهدی رجبی، «خانواده آقای چرخشی» نوشته طاهره ایبد، «خانه‌ای در تاریکی» نوشته سیامک گلشیری، «پسرخاله وودورو» با ترجمه محبوبه نجف‌ خوانی، «لالایی برای دختر مرده» نوشته حمیدرضا شاه‌آبادی، «شاهزاده خانومی در مترو» نوشته محدثه گودرزنیا، «چشم عقاب» نوشته محسن هجری، «گِل» و «چشم‌انداز شنبه‌ها» ترجمه شهلا انتظاریان،‌ «زمستان سبز» نوشته نورا حق‌پرست، «پدر، عشق و پسر» نوشته سیدمهدی شجاعی، «هستی» نوشته فرهاد حسن‌زاده و کتاب «دستیار ماما» ترجمه نسرین وکیلی، «ته کلاس، ردیف آخر، صندلی آخر» ترجمه پروین علی‌پور، «عروس دریایی» با ترجمه کیوان عبیدی آشتیانی و «دلقک» نوشته هدا حدادی و  «گردان قاطرچی‌ها» نوشته داوود امیریان، برای خوانش گروهی و بررسی به مخاطبان معرفی شد.
 
در جلسه بعدی این برنامه هم که چهارشنبه (28 تیر 1396) با حضور معصومه انصاریان، نویسنده و منتقد ادبی، در فرهنگسرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌شود، کتاب «کارنامه‌ات را قایم کن» خوانش و بررسی خواهد شد.
 
کتاب «کارنامه‌ات را قایم کن» شامل 6 داستان کوتاه است که از سوی انتشارات پیدایش منتشر ‌شده است. این کتاب موضوعی اجتماعی را دنبال می‌کند و ماجرای دختربچه‌ای را بیان می‌کند که به خاطر دختر بودنش با محدودیت‌هایی از سوی خانواده‌اش روبه‌رو می‌شود، او تلاش می‌کند که این محدودیت‌ها را بشکند و فضا را بازتر کند. داستان از زبان دختری هشت ساله به نام ستاره بیان می‌شود که دو برادر و دو خواهر دارد. مادرش به پسرها بیشتر می‌رسد و به دخترها اهمیتی نمی‌دهد. در عوض پدرش او و خواهرهایش را بیشتر دوست دارد. دخترها برعکس پسرها درس‌خوان و مرتب هستند. ماجرای این کتاب حاصل واکاوی درونی خود نویسنده است و در عین حالی که رئال است تا حدودی تخیل هم با آن آمیخته شده است.
 
برنامه «کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان» چهارشنبه‌ (28 تیر 1396) از ساعت 16 تا 18 در فرهنگسرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی، کتابفروشی کتاب داستان واقع در پاسداران، خیابان زمرد، میدان قبا برگزار می‌شود.
 

 

 

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *